Verejné parkovisko na Palkovičovej-Záhradníckej patrilo od svojho vzniku obyvateľom. Bohužiaľ, vzhľadom na podvodný predaj pozemkov a prístup zodpovedných inštitúcií zostáva nám domáhať sa svojho práva už len súdnou cestou

Vyhlásili sme zbierku a na pokrytie nákladov s tým spojených, ale mnohí obyvatelia sídliska akoby neverili alebo nechceli (???).

Pripomíname výzvu a zároveň informujeme o možnosti podporiť snahu o záchranu parkoviska aj prostredníctvom

    a) poukázania 2% z daní za rok 2018 až rok 2019

    b) darom na transparentný a verejne dostupný účet: SK93 0900 0000 0051 2274 1571

 

Všetky informácie potrebné pre ich poukázanie nájdete na stránke www.rozhodni.sk. Tu je zopár najdôležitejších bodov.

Postup krokov na poukázanie 2% pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov:

  1. Do 15.02.2019 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
  2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €.
  4. Vytlačte si tlačivo Vyhlásenie, ktoré už s vyplnenými údajmi nájdete a stiahnete tu.
  5. Doplňte vaše údaje do Vyhlásenia, spolu so sumou, ktorú chcete poukázať. Ak potrebujete pomoc, prečítajte si poučenie na vyplnenie vyhlásenia, ktoré nájdete na www.rozhodni.sk.
  6. Obe tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2019 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
  7. Kópiu vyplneného Vyhlásenia pre FO nám prosím pošlite na adresu ZO. Sumu z daňového priznania právnickej osoby (PO) nám pošlite na e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Tieto informácie potrebujeme vedieť, aby sme si mohli overiť, či na účet občianskeho združenia prišli od štátu všetky vaše príspevky.

 

Podporiť združenie môžete aj návrhmi a pripomienkami a hlavne osobnou účasťou na akciách, kde je účasť občanov potrebná ako demonštrácia skutočnej vôle obyvateľov.

Podporou združenia podporujete sami seba ako aj nás, ďalších obyvateľov sídliska, za čo Vám vopred ďakujeme.