Vytlačiť

ko v ríši rozprávok priletela z temnej ríše ZLA do Bratislavy urodzená pani Chamtivosť a sadla si na parkovisko na Palkovičovej-Záhradníckej.Bezbranní obyvatelia roky čakajú na rozprávkového hrdinu - vysnívaného politika, ktorý ich začne skutočne ochraňovať.

Po rokoch užívania verejného parkoviska prišla doba podvodných predajov pozemkov a aj pozemok pod týmto parkoviskom skončil v súkromných rukách. Rozhodol o tom reprezentant politickej stany KDH vo verejnej funkcii  PRIMÁTORA BRATISLAVY. Jeho stranícky kolega vo verejnej funkcii STAROSTU RUŽINOVA zase nemal žiadne výhrady voči oploteniu tohto verejného parkoviska. Bez akýchkoľvek výčitiek dal v susedstve tohto parkoviska súhlas na prevádzku Radošinského naivného divadla s kapacitou 300 miest, pričom k dispozícii nie je žiadne parkovacie miesto. Príslušná lokalita vykazuje PREŤAŽENOSŤ ešte ďalšími jedenástimi prevádzkami umiestnenými v tej istej budove OKRSKOVÉHO CENTRA SLUŽIEB (pošta, banka, obchody, reštaurácie, ...), pre ktoré bolo verejné parkovisko v minulosti zákonne postavené rovnako ako pre 150 bytový dom, ktorý takisto nemá žiadne parkovacie miesta.

Ako komunálny poslanec za STARÝ RUŽINOV a štatutár ZDRUŽENIA OBČANOV Líščie Nivy-Palkovičova, ktoré má mandát na zastupovanie občanov niekoľko tisícového sídliska, sa po uzatvorení vjazdu a výjazdu na toto verejné parkovisko dennodenne stretávam s otázkami ako napr. „Kde máme parkovať?“ alebo „Kedy už budeme môcť užívať naše parkovisko?“ Neviem im odpovedať. Napísali sme stovky listov, žiadostí, sťažností, trestných oznámení a volení zástupcovia obyvateľov ako aj zodpovední zamestnanci úradov a inštitúcií sa nám arogantne smejú do tváre a formálne nám odpisujú, že „To nie je v našej kompetencii“ alebo „Nezistili sme žiadne porušenie zákona“.

Verejná a štátna správa počas 11 rokov nerovného boja o parkovisko nevie situáciu vyriešiť, svoje zisťovanie odkláňa od podstaty problému, neodhaľuje a nezabezpečuje nápravu účinnými prostriedkami, ale zakrýva závažnú a nebezpečnú činnosť zodpovedných a skorumpovaných osôb.

V mene občanov vyzývam premiéra vlády SR, predsedu parlamentu, prezidenta SR, primátora Bratislavy ako aj starostu MČ-Ružinov, aby sa vo verejnom záujme a v prospech obyvateľov zasadili za otvorenie predmetného verejného parkoviska do doby, než súd rozhodne o jeho vlastníctve.

Informácie ku kauze sa nachádzajú na stránke www.bojoparkovisko.sk